English
665 87 70 82 665 877 082
Gravaldi Apartamenty
Rowy, ul. Kapitańska 12
Villa Gravaldi na Facebook

Rowy to niewielka, urokliwa miejscowość nadmorska na zachodniej granicy Słowińskiego Parku Narodowego, usytuowana u ujścia rzeki Łupawa, położona między Łebą a Ustką w bliskim sąsiedztwie jeziora Gardno.
Obecna zabudowa Rowów to przede wszystkim piękne nowoczesne ośrodki wczasowe, pensjonaty i domki rekreacyjne. Jednakże podczas spacerów ulicami Rowów można też zwrócić uwagę na napotkane po drodze pochodzące z początków XIX wieku domy szachulcowe.
Przepiękne i rozległe plaże piaszczyste oraz bliskie sąsiedztwo z jeziorem Gardno i ze Słowińskim Parkiem Narodowym sprawiły, że Rowy stały się jednym z najchętniej odwiedzanych przez polskich i zagranicznych turystów kurortów w Polsce. Dużą zaletą Rowów jest możliwość ucieczki turystów od tłumów oblegających plażę oraz udanie się na wędrówkę szlakami parku, w poszukiwaniu prawdziwej natury i malowniczych widoków nad przybrzeżnymi jeziorami.
Będąc w Rowach warto zwiedzić zbudowany z bloków granitowych neoromański kościół z dzwonnicą wybudowany w I połowie XIX wieku. Ciekawostką jest także stary cmentarz z grobami Szwedów, Norwegów, Francuzów, Holendrów i Hiszpanów, co pozwala sądzić, że dawniej Rowy posiadały duży port, do kórego zawijały okręty z odległych zakątków.
Copyright 2010 - 2022 © Villa Gravaldi
Apartamenty Rowy: kwatery, pokoje do wynajęcia
pensjonat nad morzem, noclegi Rowy.
Villa Gravaldi - noclegi nad morzem
Rowy, ul. Kapitańska 12 (róg ul. Kapitańskiej z ul. Piracką)
Przydatne strony
tel. +48 665 87 70 82
e-mail: villa@gravaldi.pl
Projekt strony nonomedia.pl