apartamenty nad morzem
Mapa strony Polski English Deutsche French   Szukaj w serwisie:  
Dołacz do nas!


Lokalizacja

Lokalizacja

Rowy to niewielka, urokliwa miejscowość nadmorska na zachodniej granicy Słowińskiego Parku Narodowego, usytuowana u ujścia rzeki Łupawa, położona między Łebą a Ustką w bliskim sąsiedztwie jeziora Gardno.

Przepiękne i rozległe plaże piaszczyste oraz bliskie sąsiedztwo z jeziorem Gardno i ze Słowińskim Parkiem Narodowym sprawiły, że Rowy stały się jednym z najchętniej odwiedzanych przez polskich i zagranicznych turystów kurortów w Polsce.

Dużą zaletą Rowów jest możliwość ucieczki turystów od tłumów oblegających plażę oraz udanie się na wędrówkę szlakami parku, w poszukiwaniu prawdziwej natury i malowniczych widoków nad przybrzeżnymi jeziorami.

Obecna zabudowa Rowów to przede wszystkim piękne nowoczesne ośrodki wczasowe, pensjonaty i domki rekreacyjne. Jednakże podczas spacerów ulicami Rowów można też zwrócić uwagę na napotkane po drodze pochodzące z początków XIX wieku domy szachulcowe.

Będąc w Rowach warto zwiedzić zbudowany z bloków granitowych neoromański kościół z dzwonnicą wybudowany w I połowie XIX wieku. Ciekawostką jest także stary cmentarz z grobami Szwedów, Norwegów, Francuzów, Holendrów i Hiszpanów, co pozwala sądzić, że dawniej Rowy posiadały duży port, do którego zawijały okręty z odległych zakątków.


Mapa dojazdu


Wyświetl większą mapę