English
Gravaldi Apartamenty
Rowy, ul. Kapitańska 12
Villa Gravaldi na Facebook

Lokalizacja

Nad morze i nad jezioro
Rowy to niewielka, urokliwa miejscowość nadmorska na zachodniej granicy Słowińskiego Parku Narodowego, usytuowana u ujścia rzeki Łupawa, położona między Łebą a Ustką w bliskim sąsiedztwie jeziora Gardno.
Obecna zabudowa Rowów to przede wszystkim piękne nowoczesne ośrodki wczasowe, pensjonaty i domki rekreacyjne. Jednakże podczas spacerów ulicami Rowów można też zwrócić uwagę na napotkane po drodze pochodzące z początków XIX wieku domy szachulcowe.
Przepiękne i rozległe plaże piaszczyste oraz bliskie sąsiedztwo z jeziorem Gardno i ze Słowińskim Parkiem Narodowym sprawiły, że Rowy stały się jednym z najchętniej odwiedzanych przez polskich i zagranicznych turystów kurortów w Polsce. Dużą zaletą Rowów jest możliwość ucieczki turystów od tłumów oblegających plażę oraz udanie się na wędrówkę szlakami parku, w poszukiwaniu prawdziwej natury i malowniczych widoków nad przybrzeżnymi jeziorami.
Będąc w Rowach warto zwiedzić zbudowany z bloków granitowych neoromański kościół z dzwonnicą wybudowany w I połowie XIX wieku. Ciekawostką jest także stary cmentarz z grobami Szwedów, Norwegów, Francuzów, Holendrów i Hiszpanów, co pozwala sądzić, że dawniej Rowy posiadały duży port, do kórego zawijały okręty z odległych zakątków.
Copyright 2010 - 2024 © Villa Gravaldi
Apartamenty Rowy: kwatery, pokoje do wynajęcia
apartamenty i pokoje nad morzem, noclegi Rowy.
Villa Gravaldi - noclegi nad morzem
Rowy, ul. Kapitańska 12 (róg ul. Kapitańskiej z ul. Piracką)
Przydatne strony