English
Gravaldi Apartamenty
Rowy, ul. Kapitańska 12
Villa Gravaldi na Facebook

Okolice

Nie tylko morze relaksuje
Rowy i okolice to wiele fascynujących i pięknych miejsc które warto odwiedzić. W najbliższej okolicy znajduje się Słowiński Park Narodowy, jezioro Gardno, rzeka Łupawa, czy też największe w Polsce pole wydm ruchomych.
Słowiński Park Narodowy. Światowy Rezerwat Biosfery utworzony w roku 1967 znajduje się na Pobrzeżu Słowińskim pomiędzy Łebą, Rowami, Gardną Wielką i Żarnowiskiem. Jego powierzchnia wynosi 18 tys. ha. Niezwykle urozmaicony krajobrazowo park słynie z wydm ciągnących się wzdłuż Mierzei Łebskiej, piaszczystych plaż oraz z bogatej flory i fauny.
Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy
Na obszarze tym utworzono dwanaście rezerwatów ścisłych i trzy częściowe, między innymi rezerwat wydmowo-leśny będący pasmem wydm ruchomych częściowo zalesionych. Znajdują się tam "Białe Góry", czyli największe pole wydm ruchomych w Polsce z kulminacją Wydmy Łąckiej oraz "Sowie Góry" z interesującymi zagłębieniami śródwydmowymi i typową roślinnością pustynną. Zachowały się tu różnorodne typy lasów: nadmorskie bory bazynowe, bory bagienne a także lasy bukowe.
Jest tu również rezerwat utworzony w celu ochrony krajobrazu wydmowego z wysokimi do 28 m łukami starych wydm, na których rośnie nadmorski bór bazynowy z dużym udziałem buka. Kolejne rezerwaty to: rezerwat leśny, rezerwat glebowo-leśny, rezerwat glebowy, rezerwat przyrody, rezerwat roślinności typowo bagiennej i wiele innych.
Park położony jest na trasie wędrówek wielu gatunków ptaków takich jak: łabędzie, kaczki, rybitwy morskie i wiele wiele innych, które zachęcone walorami ufnie zakładają tutaj gniazda. Jezioro Gardno to piękne jezioro o powierzchni 2468 ha i linii brzegowej mierzącej 23 km długości. W najgłębszym punkcie Gardno mierzy 2,6 m głębokości.
Rzeka Łupawa jest jednym z piękniejszych i bardziej atrakcyjnych szlaków kajakowych w Polsce. Uchodząca do morza w Rowach, bierze swój początek niedaleko Bytowa, w Jeziorze Nowa Wieś. Środkowy odcinek Łupawy, przełomami przebijający się przez pasma moreny, jest obowiązkowym szlakiem górskim na Turystyczną Odznakę Kajakową PTTK. W dolnym biegu płynie przez nizinę nadmorską i, nim dotrze do morza, przepływa przez jezioro Gardno.
Copyright 2010 - 2024 © Villa Gravaldi
Apartamenty Rowy: kwatery, pokoje do wynajęcia
apartamenty i pokoje nad morzem, noclegi Rowy.
Villa Gravaldi - noclegi nad morzem
Rowy, ul. Kapitańska 12 (róg ul. Kapitańskiej z ul. Piracką)
Przydatne strony